A kőmacska egy mostanáig kihaltnak hitt, de már az ősidőkben is kialakult primitív macskaféle. Az emlősök azon ritka csoportjába tartozik, amik kemény héjú tojással szaporodnak. Ez a kőtojás nevet kapta. A magyar kutatók akkor bukkantak rá ismét az állatra, amikor egy falusi környezetben különböző néprajzi vizsgálatokat végeztek. Feltűnt nekik, hogy a helyi nyelvjárásban többször is utalnak egy eddig (számukra) ismeretlen élőlényre.

Felfedeztük, hogy minduntalan előkerülnek bizonyos szavak: kőmacska, kőtojás és így tovább. Miután több embert is megkérdeztünk, rá kellett ébrednünk, hogy nagy valószínűséggel új fajjal van dolgunk. Biológus kollégákkal konzultáltunk, ők világosítottak fel, hogy csak annyira lehet hitelt adni a kőmacskáról szóló pletykáknak, mint az unikornis, vagy a kentaur létének. Ennek ellenére több leshelyet is kialakítottunk a környéken, és a csúcstechnológiát felhasználva hosszú hónapok után végül lencsevégre kaptunk egy példányt. Az állat minden gyanú felett a kőmacska egy fennmaradt példánya. Miután publikáltuk a felfedezésünket, egy indiai Tibet-kutató jelentkezett nálunk, aki beszámolt arról, hogy évtizedeket töltött a kőmacska felkutatásával. Elmesélte, hogy még gyermekkorában az apjával fennrekedtek a Himalája egyik magaslatán, és az életüket a köréjük gyűlő kőmacskáknak köszönhetik, mivel azok melegítették őket a testükkel, illetve áthatolhatatlan falat képeztek a szél ellenében. Mire a mentőcsapat reggel megérkezett, az állatoknak már csak hűlt helyét lelték. A nyomokon és a két túlélő beszámolóján kívűl semmi nem bizonyította a kőmacska létét-nyilatkozták a kutatók.
Eddig. A felfedezés jelentőségét emeli, hogy sikerült fényt deríteni az állat különös szaporodására. Ez a már említett kőtojás:
A bizonyíték végig itt volt a szemünk előtt. Csak nem tudtuk megkülönböztetni, mivel vakok voltunk. Ez is a kőmacska rendkívüli alkalmazkodó képességét bizonyítja. A tojását elrejti a kövek közé, majd mikor az kikelt, a kölyköket -még nem tisztázott módon- elrejti az erdőben, s ott neveli fel-árulta el a kutatás vezetője.
A kezdeti hitetlenkedések után, mára már óriási érdeklődésre tart számot a magyar project: Cél a csillagos ég, de a Nobel-díjig meg sem állunk!-jelentették ki hazánk új büszkeségei
A rejtélyes kőtojás
Lapzárta után érkezett a hír, hogy újabb bizonyítékot találtak a macskák létére. Ezúttal hazánktól távol, a misztikus Egyiptom földjén.

..az írás megmarad